خانه هوشمند

ویلای هوشمند چیست؟ + مزایا و هزینه

بهره گیری از تکنولوژی های روز برای اغلب مردم جذابیت های بسیاری را به همراه دارد؛ حال تجربه اکثریت کاربران در استفاده از تکنولوژی به تلفن های هوشمند خود محدود می شود، ولی موضوعی که در سالیان اخیر به شدت مورد بحث بوده است متعلق به مفهوم خانه هوشمند و ویلای هوشمند می باشد.

استفاده از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و تبدیل یک ویلای سنتی به ویلای هوشمند می تواند رضایت شما را از منزل خود دوچندان کند؛ در این مقاله از اسمارسو به معرفی ویلای هوشمند و امکانات بی نظیر آن می پردازیم پس با ما همراه باشید.

ویلا هوشمند چیست؟

ویلای هوشمند دقیقا چیست؟

ویلای هوشمند (ویلا هوشمند) همان ویلای سنتی است که در آن از لوازم هوشمند سازی بهره گرفته شده است؛ حال این ابزار ها می تواند باعث افزایش امنیت ویلای شما شود و یا سطح رفاه را در ویلا بیافزاید.

حال موضوعی که برخی کاربران نسبت به ویلا های هوشمند از آن هراس دارند، هزینه راه اندازی ویلای هوشمند می باشد.

در گذشته ای نه چندان دور در منازل از لامپ های پرمصرف 100 وات استفاده می شد؛ ولی در گذر زمان و رشد تکنولوژی لامپ های کم مصرف به بازار عرضه شد که در کنترل مصرف انرژی بسیار موثر هستند و در نهایت می توانند هزینه های شما را به شدت کاهش دهند؛ ویلای هوشمند نیز به همین طریق می تواند هزینه های شما را تا حد مطلوبی کاهش دهد.

فرض کنیددر منزل خود از رادیاتور برای گرمایش منزل استفاده می کنید و برای مثال قصد دارید دمای خانه را 30 درجه برسانید؛ در بسیاری از لحظات دمای خانه از 30 درجه می گذرد و هم گرمای نامطلوبی در خانه حاکم می شود و هم اتلاف انرژی و افزایش هزینه؛ این مورد گوشه ای از مزایای ویلا های هوشمند است، در ادامه با سایر مزایای ویلا های هوشمند آشنا خواهیم شد.

معرفی مزایای ویلای هوشمند

مزایا هوشمند سازی ویلاها چیست؟

ویلای های هوشمند مزایای بی نظیری دارند که در ادامه برخی از محبوب ترین مزایا را معرفی خواهیم کرد.

رفاه و آسایش

شاید بتوان موضوع رفاه و آسایش را زمره مهم ترین مزیت های ویلا هوشمند قرار داد؛ در واقع بشر همواره به دنبال ارتقا سطح رفاه و آسایش خود بوده و به طبع در ارائه تکنولوژی های جدید نیز توجه ویژه ای به این موضوع دارد.

در خانه های هوشمند و به طور ویژه در ویلا های هوشمند با استفاده از اینترنت اشیا، به راحتی می توانید کنترل لوازم ویلای خود را به دست بگیرید، دمای سالن های مختلف ویلا را هوشمندانه کنترل کنید و با کنترل هوشمندانه  رطوبت از آسیب به تجهیزات منزل در شهر هایی با رطوبت بالا جلوگیری کنید.

تضمین امنیت

یکی از اصلی ترین دغدغه های عموم مردم هنگام خرید ویلا در شهری که محل اصلی سکونت آنها نیست، مسئله امنیت است.

برای مثال بسیاری از ساکنین کلانشهر ها در شهر های خوش آب و هوا ویلا هایی را تهیه می کنند و در تعطیلات به این ویلا ها مراجعه می کنند؛ ولی مشکل آن حایی است که در بسیاری از روز ها در ویلای خود سکونت ندارند و نمی توانند به خوبی امنیت این منازل را تامین کنند.

ویلای هوشمند پاسخی به این مسئله نیز دارد؛ با وجود سنسور های متعدد درب و پنجره و قفل های مجهز به اصر انگشت صاحب منزل و بهره گیری از تگ های RFID می توانید امنیت ویلای هوشمند خود را تامین کنید.

دوربین های مداربسته نیز از گذشته در جهت افزایش امنیت منازل مورد استفاده قرار می گرفته است و می توانید از آن ها نیز بهره بگیرید.

در نهایت با روشی خلاقانه می توانید در زمان های مشخص به روشن و خاموش کردن چراغ های ویلای هوشمند و یا باز و بسته کردن پرده ها بپردازید تا سارقین از نبود شما در منزل اطلاع پیدا نکنند و بدین ترتیب امنیت ویلای خانه را افزایش دهید.

کاهش مصرف انرژی

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز اشاره کردیم، مصرف انرژی در ویلا های هوشمند بسیار پایین تر از ویلای های سنتی است.

بنابر این با هوشمند سازی ویلا های سنتی خود می توانید در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید و برای نسل های آینده نیز نقشی موثر را ایفا کنید.

افزایش ارزش ویلاهای سنتی

مسلما یکی از دغدغه های اصلی همه ما، حفظ و ارتقا دارایی هایمان است.

با هوشمند سازی ویلا های سنتی خود می توانید ارزش این ملک خود را بسیار بالا ببرید؛ چرا که موضوع خانه های هوشمند برای بسیاری از مردم جذاب است ولی این افراد لزوما تخصص و وقت کافی را برای هوشمند سازی ویلا های خود ندارند و ترجیح می دهند ویلای هوشمند آماده را تهیه کنند.

ویلای هوشمند چیست؟

هزینه هوشمند سازی ویلای هوشمند چقدر است؟

به صورت کلی هزینه هوشمند سازی ویلا به تجهیزات مورد استفاده و همچنین متراژ وابسته است؛ بنابر این نمی توان نسخه ای واحد برای همه ویلا ها ارائه کرد؛ بنابر این با توجه به بودجه خود می توانید به هوشمند سازی ویلای خود بپردازید.

البته ممکن است با مشاهده برخی از قیمت های تجهیزات هوشمند سازی منازل از تصمیم خود پشیمان شوید و به نظرتان این ارقام چندان معقول نباشد ولی با هوشمند سازی ویلای خود هم ارزش ویلای خود را ارتقا داده اید و هم با کاهش مصرف انرژی در پرداخت هزینه های انرژی صرفه جویی می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.