خانه هوشمند

ایده های خانه هوشمند

ایده های خانه هوشمند

با گسترش تكنولوژی و ظهور تجهیزات هوشمند سازی ساختمان گوناگون، نفوذ خانه های هوشمند در بین مردم کشور های مختلف و به ویژه ایران افزایش یافت.

قدم اول در هوشمند سازی ساختمان و یا محل مورد نظر خود این است که ایده ای برای هوشمند سازی داشته باشید؛ در این مقاله قصد داریم ایده هایی را به شما معرفی نماییم تا بتوانید تصمیم دقیق تری را اتخاذ نمایید.

خانه هوشمند چیست؟

بسته به نحوه استفاده از فناوری خانه هوشمند خود، می توانید دسترسی خود را به انرژی افزایش دهید. به عنوان مثال، می توانید گرمایش و سرمایش خانه خود را با یک دستگاه برنامه نویسی هوشمند کنترل کنید که تنظیمات و تنظیمات گرمایش را یاد می گیرد و سپس بهترین دستورالعمل های برق را در طول روز توصیه می کند.

چراغ‌ها و پرده‌های برقی را می‌توان طوری برنامه‌ریزی کرد که در عصر هنگام غروب خورشید تغییر کنند، یا می‌توان هنگام ورود یا خروج از اتاق، چراغ‌ها را خاموش و روشن کرد، بنابراین لازم نیست نگران اتلاف انرژی باشید.

مزایای خانه هوشمند

آسایش و پایداری سیستم‌های هوشمند ساختمانی آسایش و آرامش را برای ساکنین به ارمغان می‌آورد، بنابراین در زندگی پرمشغله و مدرن امروزی راه‌حلی معقول به امید آسان‌تر و سریع‌تر کردن کارهای روزمره است. بنابراین افراد زمان بیشتری برای تمرکز روی مسائل بزرگتر دارند.

کنترل مرکزی و از راه دور خانه هوشمند دارای زیرساخت ارتباطی پیشرفته ای است که در آن تمامی سیستم های الکترومکانیکی ساختمان به صورت متمرکز نظارت و کنترل می شوند و ساکنان این خانه می توانند در هنگام استفاده از خدمات پیشرفته خانه هوشمند به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. آنها همچنین لذت زندگی در خانه را از آینده تجربه می کنند.

بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی با سیستم های مدیریت خانه هوشمند می تواند تا 50 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کند. یک سیستم هوشمند مصرف انرژی را در ساعات اوج مصرف کنترل می کند و با استفاده از هوشمندی، تلفات انرژی را در ساعات کم بار و همچنین از منابع طبیعی، علاوه بر حیوانات در زمان مناسب، حذف می کند. به عنوان مثال، اگر کسی در محیط نباشد، روشنایی و گرمایش از کار می افتد و به دلیل وجود نور خورشید، هوا با بازکردن پرده ها به خوبی روشن می شود و سیستم باید روشن شود. بدون نور استفاده کنید

ایده های خانه هوشمند

ایده های بسیار خلاقانه ای در اجرای یک خانه هوشمند وجود دارد؛ در ادامه این مقاله قصد داریم ایده هایی که محبوبیت بالایی بین کاربران داشته را به شما عزیزان معرفی نماییم.

1- ایده نورپردازی هوشمند

چراغ ها یکی از پرکاربردترین محصولات هوشمند هستند. و نصب آسان در خانه، همه در مورد روشنایی اتوماتیک استاندارد می دانند. (وقتی هوا تاریک است یا وقتی به خانه می‌رسید چراغ‌هایتان را روشن کنید)، اما ما ایده‌های دیگری را ارائه کرده‌ایم، ممکن است به نورپردازی علاقه داشته باشید.

بهبود کیفیت خواب با لامپ هوشمند

احتمالاً نام چراغ بیدارکننده فیلیپس را شنیده اید که قبل از اینکه زنگ هشدار شما به صدا درآید، به آرامی چشمک می زند. با چراغ های هوشمند، می توانید کار را بسیار آسان تر کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک چراغ هوشمند قابل تنظیم یا یک چراغ Philips Hue است و اجازه دهید به آرامی از ساعات بیداری شما بالاتر برود.

اگر نمی توانید لامپ هوشمند نصب کنید، می توانید از یک لامپ هوشمند برای کنترل چراغ ها استفاده کنید. با استفاده از این چراغ خواب خواب شما افزایش یافته و احساس آرامش بیشتری خواهید داشت.

هوشمند سازی آب و هوای داخل منزل

ایده دیگر برای یک خانه هوشمند شامل اتوماسیون آب و هوا است. ترموستات های هوشمند گاهی اوقات می توانند سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع را نیز کنترل کنند.

این نه تنها در قبض انرژی شما صرفه جویی می کند، بلکه به حفظ امنیت خانواده شما نیز کمک می کند.

2- بهبود امنیت

با انواع سنسورهای هوشمند در داخل و اطراف خانه، ساختن یک سیستم امنیتی مناسب آسان است. اکنون با Smart Presence Detection، دیگر نیازی به وارد کردن کد امنیتی برای روشن یا خاموش کردن آن ندارید.

استفاده از زنگ هشدار

راه های مختلفی برای تشخیص اینکه هیچ کس در خانه نیست وجود دارد. اگر راه حل موقعیت جغرافیایی خوبی برای ترموستات هوشمند خود دارید، می توانید از آن برای کنترل خانه در خانه استفاده کنید. گزینه دیگر این است که بررسی کنید آیا یک تلفن همراه شناخته شده به شبکه WiFi شما متصل است یا خیر. آخرین گزینه این است که بررسی کنید آیا ترموستات در حالت از راه دور است یا خیر.

اکنون کاملاً واضح است که اگر زمانی که کسی خانه نیست از آنجا خارج شوید، نوعی هشدار دریافت می کنید. اما یک ایده عالی دیگر این است که وقتی هوا تاریک می شود، همه چراغ ها را روشن کنید. سارقین دوست ندارند زیر نور بایستند به همین دلیل سریع از خانه خارج می شوند.

3- مناسب سازی خانه برای خانواده

خانه هوشمند شما می تواند در برخی از کارهای سخت تر خانه به شما کمک کند. اکنون ممکن است همه این کارها را برای شما انجام ندهد، اما قطعا می تواند به شما کمک کند برخی از آنها را به خاطر بسپارید.

زمان بندی لباسشویی

برای همه اتفاق می افتد و فراموش می کنید که ماشین لباسشویی را از برق بکشید. بسیاری از ما لباس های شسته شده را در حمام، زیرزمین یا حتی گاراژ انجام می دهیم؛ بنابراین شما زنگ هشدار را نمی شنوید و در شلوغی و شلوغی زندگی خود، ممکن است لباس های شسته شده را فراموش کنید.

چندین گزینه برای در نظر گرفتن وجود دارد و برای خشک کن، سنسور مصرف انرژی بهترین کار را دارد. فقط از یک دوشاخه هوشمند استفاده کنید که می تواند میزان برق مصرفی شما را اندازه گیری کند. به عنوان مثال، هنگامی که زیر 2 وات باشد، خشک کن متوقف می شود.

شستن لباس ها کمی پیچیده تر است. شما می توانید محاسبه کنید که چقدر برق مصرف می کنید، اما ماشین های لباسشویی مدرن واقعاً انرژی کارآمد هستند و با حالت های مختلف شستشو، تشخیص اینکه چه زمانی کار تمام شده است دشوار است.

یادآوری شنیداری و بصری

مشابه گوشی های هوشمند، سیستم های اتوماسیون می توانند یادآوری ها را برای سالگردها، قرار ملاقات های دندانپزشکی یا هر چیز دیگری برنامه ریزی کنند.

این سیستم می تواند یک پیام از پیش ضبط شده را از طریق بلندگوهای خانه شما پخش کند یا تصویری را روی صفحه تلویزیون، صفحه لمسی یا دستگاه دیگر شما نمایش دهد.

گزارش فعالیت

با یکپارچه‌سازی اتوماسیون خانگی، می‌توانید در زمانی که دور هستید وارد سیستم شوید و سیستم را طوری تنظیم کنید که هر بار که شخصی به خانه می‌آید برای شما پیامک ارسال کند. با دوربین های امنیتی و قفل های هوشمند درب، می توانید مطمئن باشید که دخترتان است که وارد می شود.

هشدار بیداری

تصور کنید با بوی قهوه، موسیقی ملایم از خواب بیدار می شوید و به آرامی اتاق خواب خود را روشن می کنید. در مقایسه با صدای زنگ ساعت، روشی بسیار خوشایند برای بیدار شدن است.

با سیستم خانه هوشمند، می توانید سناریوی بیداری را به هر چیزی که می خواهید تنظیم کنید.

یک لالایی خودکار که در آن موسیقی آرام بخش پخش می شود و نور چراغ به تدریج محو می شود، می تواند هدیه ای از طرف والدین به کودکان خردسال باشد.

تشخیص خاموش و روشن بودن دستگاه ها

سخت است به یاد بیاورید که کدام چراغ ها را روشن کرده اید، کدام پنجره ها را ممکن است باز گذاشته باشید و کدام درها را فراموش کرده اید که قفل کنید.

با سیستم خانه هوشمند، می‌توانید وضعیت تمام اقلام الکترونیکی خانه خود، از جمله سنسورهایی که موقعیت درها و پنجره‌ها را ردیابی می‌کنند، با یک نگاه از صفحه لمسی یا دستگاه تلفن همراه خود مشاهده کنید. همچنین می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که همه چیز بلافاصله پس از خروج از خانه خاموش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.